PL

|

EN

Warsztaty sztuki układania kwiatów

Manufaktura Papieru Czerpanego zaprasza na warsztaty sztuki układania kwiatów.

Nawet nie wiecie jak przydatne w życiu codziennym jest wykorzystanie umiejętności zdobytych na tych warsztatach! Wyobraźcie sobie różne sytuacje, gdy trzeba zrobić bukiet – prezent dla bliskiej osoby, gdy musimy ozdobić stół, gdy przychodzą zaproszeni goście, czy też czas świat, gdy umiemy zrobić wianuszek do powieszenia na drzwiach czy na kominku.

W zajęciach może brać udział młodzież, ale również dorośli którzy chcą nauczyć się czegoś bardzo praktycznego.  Oczywiście podczas jednych zajęć nie będziecie jeszcze mistrzami bukieciarstwa, ale na pewno będziecie znali materiały, którymi powinnyście się posłużyć podczas tworzenia kompozycji roślinnej.

Warsztaty sztuki układania kwiatów zwyczajowo Manufaktura organizuje w okresie wegetacji roślin. aby móc wykorzystać dziko rosnące rośliny do własnych kompozycji i aranżacji.
A więc do dzieła! Powodzenia!

Przebieg warsztatów

 • Wprowadzenie w wiedzę o bukieciarstwie i przedstawienie w skrócie materiałów oraz zakresu prac, które zostaną podjęte na warsztatach.
 • Aranżacja pierwsza
  Tworzymy bukiet układany w ręku. Nie jest to łatwa sztuka, ale przy odrobinie skupienia oraz ćwiczeń mogą powstać barwne bukiety z roślin dziko rosnących połączonych z kwiatami ogrodniczymi.
 • Aranżacja druga
  Układamy na gąbce florystycznej kompozycje roślinna, która będzie prawdziwą ozdobą mieszkania, salonu, czy też stołu. Efekt szybki, ale na pewno trzeba poznać praktyczne i właściwe obchodzenie się z roślinami oraz z materiałami florystycznymi.
 • Aranżacja trzecia
  Na wianuszku ze słomy będziemy układać ozdobny wianuszek. Umiejętność nabyta podczas tej części zajęć przyda się podczas Bożego Narodzenia, ale też można ją zastosować w każdą inną porę roku do ozdoby wnętrz i ogrodu.

Informacja dla uczestników warsztatów

 1. Na zajęcia prosimy przyjść ubranym wygodnie.
 2. Prosimy, aby każdy uczestnik zajęć przyniósł ze sobą fartuch ochronny oraz jeśli to możliwe sekator.
 3. Na zajęcia przyjmujemy grupy od wyższych klas szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum oraz dorosłych.
 4. Zajęcia organizujemy w okresie od maja do października.

Informacja o czasie trwania warsztatów i cenie warsztatów

 1. Czas trwania warsztatów 3- 3,5 h.
 2. Koszt 25zł / osobę (brutto)
 3. Aby zajęcia mogły się odbyć grupa powinna liczyć 15 osób.

Materiały dla nauczycieli i opiekunów grup